Duvar Kağıdı Tercih Etmek İçin 10 Neden

Duvar Kağıtları, günümüz dekoratif malzemeleri arasında en yaygın olan dekorasyon aracıdır.

Kolay uygulanabilir olması ve bütçe dostu bir dekorasyon malzemesi olan duvar kağıdı, uygulandığı mekanlara farklı görünüm, hareketlilik ve ferahlık katar. Farklı desenleri, kabartmaları ve 3 boyutlu yapılarıyla binlerce çeşidi bulunan duvar kağıdı uygulamasını mutlaka yaptırmanız için 10 nedeni sizler için sıraladık…

1. Duvar kağıdı uygulaması diğer tüm dekorasyon ürünlerine göre ekonomik bir seçenektir. Yaşam alanlarınızı boyatmak için yapacağınız harcamanın yarı fiyatına bu uygulamayı yaptırmanız mümkündür. Duvar kağıdı uygulaması sayesinde birçok farklı desen ve renkte duvar kağıdı seçeneklerine sahip olabilirsiniz.

2. Duvar kağıdı iyi malzemeden seçilirse boyaya göre çok daha uzun ömürlüdür. Hisar İç Mimarlık olarak sunduğumuz tüm duvar kağıtlarımız Avrupa standartlarında kalitededir. Ayrıca üstün üretim tekniği ve işçilik ile üretilen duvar kağıtlarımız oldukça uzun ömürlüdür.

3. Duvar kağıdı uygulaması boyaya göre daha temiz ve hijyeniktir. Boyaların içerisinde bulunan kimyasal maddeler zamanla açığa çıkmaya başlarken duvar kağıdında böyle bir tehlike söz konusu değildir. sırasında duvarınızda görsel olarak rahatsız edici çukurlar, izler kalabilir. Duvar kağıdı kaplama işleminde, etrafa kötü koku yayan malzemeler kullanılmadığı için, uygulama yaptığınız mekanı havalandırmanıza gerek kalmaz.

4. Duvar kağıdı uygulaması kolaydır Duvar kağıdı kaplama işlemi sırasında, yapıştırma ve asma tek bir işlemde yapılır. Boyama sırasında gerekli olan tekrar edilen boyama, doldurma, sıvama gibi ek işlemlere gerek yoktur.

5. Duvar kağıdı kaplama işlemi daha kısa zaman alır. Duvar kağıdını seçtiğiniz zemine uyguladığınız anda kaplama ile ilgili tüm işlemler sona erer. Boya işlemi için gereken malzemenin kuruması, boyanın hazırlığı gibi işlemler olmadığı için zaman kazanırsınız.

6. Duvar kağıdı ile mükemmel efektler oluşturmak mümkündür. Çok çeşitli duvar kağıdı koleksiyonları arasında spatula efekti gibi mükemmel efektli birçok tasarım bulabilirsiniz. Bu efektlerle duvarınızda tam hayal ettiğiniz, ideal etkiyi yakalayabilirsiniz.

7. Duvar kağıtları her zaman doğru renge sahiptir. Boyama işleminde, boya hazırlanırken, çoğu zaman ufak ton farkları olur ve bu durum genellikle seçtiğiniz renkle duvardaki arasında renk farklılıkları olmasına neden olur. Duvar kağıdı kaplamalarında ise, tam olarak seçmiş olduğunuz rengi yansıtırsınız.

8. Duvar kağıtları ayrı bir atmosfer oluşturur. Mimarinin vazgeçilmez bir parçası olan duvar kağıtları, iç dekorasyonda çeşitlilik yaratmak için kolay uygulanabilir ve ekonomik bir yoldur. Tüm mekanlar için, zengin renk kullanımı, doku seçimi, desen çeşitliliği ile her alan için uyumlu bir dekorasyon sağlar.

9. Duvar kağıdı seçiminiz, hayata bakışınızı yansıtır. Kişiliğinize uygun renkler, desenler ve dokularla yaşadığınız mekanlarda kendi stilinizi yansıtabilirsiniz.

10. Duvar kağıtları mekanları kişiselleştirir. Birbirinden çeşitli duvar kağıdı koleksiyonları ile mekan, mobilya ve aksesuarlarla uyumlu bir ortam yaratmanız için sayısız tasarım olanağınız var.

Tags:
Leave a Comment