Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan, son yıllarda gittiğimiz mekanlarda ve yaşam alanlarımızda sıkça karşımıza çıkan bir dekoratif sistemdir.

Gergi tavan, alışılmışın dışında yapısı sayesinde ısıtma işlemiyle istenilen her forma ve kalıba sokulabilen, farklı renklerde tasarlanabilen özel alüminyum profillere germe tekniğiyle yapılan dekoratif uygulamadır.

Kare, dikdörtgen, küre, daire ve diğer geometrik formların neredeyse tamamıyla uyumlu şekiller alabilen gergi tavan sistemi, tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara da imkan sağlar. Gergi tavan sistemi bu esnek yapısı sayesinde her projede özgün tasarım imkanı sağlar. Gergi Tavan Sistemi, adından anlaşıldığı gibi sadece tavanda kullanılmaz. İstenilen her türlü duvarda dekoratif olarak uygulanabilir.

Gergi Tavan Özellikleri Nelerdir?

Gergi tavan sisteminin kullanıcısı tarafından en çok beğenilen özelliklerinden birisi bu sistemin sudan veya nemden etkilenmemesidir. Herhangi bir şekilde ekstradan boya işlemi gerektirmez. Kirlendiği ya da bir leke bulaştığı taktirde çok baskı uygulamadan silinerek temizlenebilme özelliği de gergi tavan sisteminin kendine has özelliklerinden birisidir. Ayrıca gergi tavanlar herhangi bir yangın esnasında alev almazlar. Ultraviyole ışınlardan etkilenmezler. Gergi tavan sistemini kendinize özel şekilde tasarlamanız da mümkündür. Örnek vermek gerekirse bir aile fotoğrafınızı gergi tavan olarak baskı yaptırabilir, yaşam alanlarınızı en mutlu anlarınız ile dekore edebilirsiniz. Hisar İç Mimarlık ve Dekorasyon olarak profesyonel ekibimizle %100 müşteri memnuniyetini ön plana alarak en uygun fiyata en kaliteli gergi tavan hizmeti veriyoruz.

Gergi Tavan Nerelerde Kullanılır?

Su ve nemden etkilenmeyen gergi tavan sistemi havuzlardan konferans salonlarına kadar birçok farklı mekanda kullanılmaktadır. Avrupa B1 alev almazlık sertifikası bulunan gergi tavan ürünlerimiz konferans salonu, kültür merkezi, sinema salonları, düğün salonu, restoran, sauna ve Hamam (SPA), yüzme havuzu, sanat galerileri, otel lobi, oda ve resepsiyonları, sastaneler, bay-bayan kuaförleri, konut ve villalar gibi çok geniş yelpazede tercih edilmektedir.

Tags:
Leave a Comment